Home TEAK AĞACI VE MOBİLYA

 

Ahşap Deck

Ağaçlar genelde teak, iroko, merbau ve bangkhirai’den ...

 

Deck Uygulama

Dış mekanların dekorasyonunda, suya dayanıklı ahşapla...

 

Decking Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Decking modüler sistem ise istediğiniz zaman istediğiniz ...

 

Uzman Gözünden Deck Çeşitleri

Ahşabın neme adaptasyon hızı: Yavaş. Jatoba’nın aç...

TEAK AĞACI VE MOBİLYA

 

Ağaçların kralı olarak bilinen Teak ağacının, ağaç türleri arasındaki yeri, altının madenler arasındaki yerine denktir. Dayanıklılığı, ısı ve nem farklılıklarına uyumu, yaşlandıkça güzelleşmesi sebebiyle Teak ağacı; hayatın birçok alanında ve özellikle de denizcilikte yüzyıllardır kullanılıyor. Her türlü hava koşullarına dayanabilen, zamanın yıpratamadığı bir ağaçtır. Özelliklerinden dolayı ağaçların en kıymetlisidir ve nadir bulunur. Teak aşırı derecede yoğun dokulu, bozulma, eğilme, çekme ve şişmeye karşı koyan sert bir Ahşaptır. Doğal yağının içeriği sürekli bir koruma gerçekleştirdiği için uzun senelerce dışarıda bırakılabilir. Teak ağacıyla aynı özellikleri gösteren ve yerine kullanılabilecek bir ağaç ürünü yoktur ve başka hiçbir ağaç açık hava şartlarında Teak ağacının performansına ulaşamaz.

 

Teak ağacının iklim şartlarına mükemmel uyumu, yüzyıllardır dış mekan mobilyalarının yapımında rakipsiz bir malzeme olarak kullanılmasını sağlamıştır. Teak ağacından yapılan mobilyalar bütün bir yıl boyu bahçede durabilir; göreceği tek zarar kirlenmesi olacaktır. Teak ağacı nadir bulunur çünkü yalnız Uzakdoğu'da Burma (Myanmar) ve Endonezya'da yetişir.

 

Kaliteli üretim için ilk önce doğru malzeme gerekmektedir. Dünyada Teak mobilyalar, birçok ülkede farklı tekniklerle üretilir, ancak en kaliteli Teak mobilyalar, makine üretiminden çıkanlardır. Bu şekilde üretilen ürünlerin hem boyutlarında hiçbir problem yaşanmaz, hem de yedek parçaları standart ölçülerde üretildiğinden sürprizlerle karşılaşılmaz. Teak mobilya dokununca çok yumuşaktır, güzel kokar, hoş bir aromatik kokusu vardır.

 

Garden Life mağazalarında müşterilerin beğenisine sunulan Teak mobilyalar en kaliteli Teak ağacı kullanılarak üretilmektedir.Garden Life Teak Koleksiyonunda bulunan Golf Teak serisine ait tüm mobilyalar tamamen makine yapımı olup , Queen Ann serisi ise el yapımıdır.Teak ağacının farklı malzemelerle birlikte kullanılarak, az bulunan Teak kaynaklarının etkin bir biçimde değerlendirilmesi mobilya sektöründe sağlanmaktadır. Bugün Bahçe Mobilyalarında trend olan Teak ağacının; paslanmaz çelik, alüminyum, ferforje, hasır, rattan gibi malzemelerle bir arada kullanılarak, hem klasik hem de modern çizgiler taşıyan bu yeni tarz tik karışımı, bahçede huzuru ve konforu vaat ediyor.


 

 

 

ONLİNE DECK

Hayalinizdeki Deck tasarımı yaratabilmek için "Online Deck Tasarım" ekranlarımızı kullanın, kendi tasarımlarınızı yapın.

ANKET

Evinizde Ahşap Deck Kullanıyormusunuz?
 

ZİYARETÇİLERİMİZ

mod_vvisit_counterBugün4
mod_vvisit_counterDün2
mod_vvisit_counterBu Hafta13
mod_vvisit_counterGeçen Hafta0
mod_vvisit_counterBu Ay26
mod_vvisit_counterGeçen Ay174
mod_vvisit_counterToplam55845