Home TEAK MOBİLYA BAKIMINA ÖZEN GÖSTERİN!

 

Ahşap Deck

Ağaçlar genelde teak, iroko, merbau ve bangkhirai’den ...

 

Deck Uygulama

Dış mekanların dekorasyonunda, suya dayanıklı ahşapla...

 

Decking Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Decking modüler sistem ise istediğiniz zaman istediğiniz ...

 

Uzman Gözünden Deck Çeşitleri

Ahşabın neme adaptasyon hızı: Yavaş. Jatoba’nın aç...

TEAK MOBİLYA BAKIMINA ÖZEN GÖSTERİN!

 

Teak Bahçe Mobilyaları natürel olarak kullanıldığından montaj öncesi ve sonrası zımpara ile temizleme özenle yapılmalıdır. Teak ağacı doğal olarak yağlı bir ağaçtır ve hava koşullarından zamanla eksilen yüzeysel yağları tamamlamak için senede 1-2 defa Teak yağı ile yağlamak gerekir. Zamanla geliştirilen bakım yağlarının yerine artık su bazlı koruyucular kullanılmaktadır. Sezon başlarında su bazlı koruyucu ile temizlenen ürünler, uzun yıllar orijinal renklerini korurlar, aksi takdirde kalitesi değişmeyen ürünler zaman içinde grimsi bir renk alır. Bu ağacı yıpratmaz sadece rengini değiştirir.

 

Bu da kullanıcının beğenisine kalmış bir olaydır. Yeni Teak mobilyaların bazen çok koyu yada turuncu renkli çizgileri olabilir, ancak doğal güneş ışığına maruz kaldığında bu çizgiler birkaç gün içinde kaybolur. Bunların oluşmasının nedeni ağacın işlenmek için kurutulması sırasında nem oranının düşmesidir. Bazen de Teak mobilyada çatlaklar oluşabilir. Bu da ahşabın yapısındaki nem oranındaki değişimlere bağlı olarak gelişir, ancak zamanla kaybolur ve mobilyanın dayanıklılığını etkilemez.

 

 

ONLİNE DECK

Hayalinizdeki Deck tasarımı yaratabilmek için "Online Deck Tasarım" ekranlarımızı kullanın, kendi tasarımlarınızı yapın.

ANKET

Evinizde Ahşap Deck Kullanıyormusunuz?
 

ZİYARETÇİLERİMİZ

mod_vvisit_counterBugün7
mod_vvisit_counterDün4
mod_vvisit_counterBu Hafta7
mod_vvisit_counterGeçen Hafta40
mod_vvisit_counterBu Ay146
mod_vvisit_counterGeçen Ay274
mod_vvisit_counterToplam55109